Polska dla Polaków!

Polska dla Polaków! – domaga się na swojej patriotycznej stronie pewien rodak mieszkający w Londynie. Nie wiadomo jednak jak długo sam będzie mógł się cieszyć swoją zagraniczną wolnością, bo coraz częściej do głosu dochodzą brytyjscy patrioci, którzy coraz głośniej wykrzykują hasło: Wielka Brytania dla swoich! A o dziwo my, Polacy, nie stanowimy dla nich wyjątku, nawet pomimo faktu, że wydaliśmy najwspanialszego papieża w historii. Ów rodak może mieć wkrótce problem, którego nawet powrót do kraju może nie rozwiązać, bo ksenofobia domaga się nowych perwersji i jest szansa, że do czasu kiedy powróci poprzeczka kryteriów czystości narodowej zostanie postawiona tak wysoko, że on sam nie będzie w stanie jej przeskoczyć. Po haśle „Polska dla Polaków!” w kolejce czekają kolejne. Następne brzmi „Prawdziwy Polak to katolik!”. Historia lubi się powtarzać, a tę już kiedyś przerabialiśmy i nie przyniosła dobrych owoców. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Znam kilka osób, którym otworzyły się oczy na jakość swoich poglądów kiedy zostały przemielone przez machinę, którą przez lata same budowały.

Polska dla wszystkich ludzi, którzy szanują polskie prawo! – to postulat, który jako jedyny może zapewnić naszemu krajowi równowagę społeczną. Pragnę, aby moje dzieci mieszkały w kraju, który jest domem dla wszystkich szlachetnych i uczciwych ludzi bez względu na narodowość. Wydaje się, że na takich wartościach została zbudowana Polska, bo skąd w kuchni narodowej potrawy takie, jak: pierogi ruskie, barszcz ukraiński, kołduny litewskie, ryba po grecku i karp po żydowsku. Cieszą mnie dzieci czarne i te ze skośnymi oczami, które uczą się w polskich szkołach i mówią bez akcentu, a kraj, w których mieszkają uważają za swoją ojczyznę.

Na początku lat 80. zapytałem w liście moją koleżankę z Tokyo o to jak wygląda. Napisała, że wszyscy Japończycy mają czarne oczy i czarne włosy i ona też ma czarne oczy i czarne włosy. W jej tonie zabrzmiał smutek i znudzenie. W Polsce takiego problemu nie mamy. Spotykamy blondynów, którzy wyglądają na Szwedów i brunetki, które nie różnią się od Włoszek. Mój znajomy ma ksywę „Angol”, bo jest rudy. To nie przez przypadek Polacy są tak bardzo urozmaiceni. W naszych żyłach płynie krew wielu plemion i narodów przez to jesteśmy znacznie barwniejsi niż Japończycy. Na pewno jest to prawdą pod względem wyglądu. Obyśmy byli tak bardzo atrakcyjni również pod względem myślenia i poglądów.

Maciek Strzyżewski

7 myśli na temat “Polska dla Polaków!

  1. A myjna bezdotykowa jest od nazwiska ruskiego inżyniera Bezdotykow . Idźmy dalej kostka brukowa, kamera cyfrowa itd itd. Polska tolerancyjna! Nie ksenofobiczna!!!

   Polubienie

 1. Ale bzdury !W jednosci sila, a jak Polska bedzie podzirlona , to nie przertwa.Historia pokazuje, ze tylko jednosci Polakow Polacy mogli sie ostac.Nieszczenie Polski zaczelo sie od wpuszczenia zydow przez Kazimierza Wielkiego, ktorzy stali sie bardzo rozczeniowi.to byl blad tego wielkiego krola Polski, bo za jego panowania, to Polska rosla w sile w Europie.Multi kulti to nic dobrego, mozna to zobaczyc na tle Europy Zachodniej, a Japonia dzieki swojej jednosci kulturowej i narodowej jest dalej mocna i patega przemyslowa na swiecie.

  Polubienie

 2. Mądre słowa. Teraz szczególnie potrzebne, kiedy nacjonalistyczny beton wypływa na powierzchnię niczym zgnilizna zatruwająca wolny kraj.

  Polubienie

 3. „Polska dla Polaków” nie oznacza „wynocha wszyscy inni” – to ma trochę głębszy sens ale jak widać po zamieszczonym tekście nie każdy potrafi tą głębię dostrzec

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s