Ludzie szczęśliwi

Czy umiesz na co dzień doceniać to kim jesteś i co posiadasz? Naucz się to dostrzegać, bo jesteś szczęściarzem.

7 lipca 2006, Wrocław
W restauracji przy stoliku siedzi piękna brunetka. Długie kręcone włosy spływają po jej smukłej szyi. Jest esencją kobiecości w każdym geście. W rękach pieści czerwone korale, które właśnie otrzymała. Nie patrzy jednak na nie. Jej wzrok jest utkwiony martwo w przestrzeni. Źrenice jej oczu są pokryte białą powłoką. Ból rozrywa moje serce. Dlaczego?! Ona jednak uśmiecha się szczęśliwie. Obok siedzi oczarowany nią mężczyzna.

10 sierpnia 2008, Kartuzy
Człowiek bez nóg siedzący w parku na ławce prosi mnie o komórkę. Chce zadzwonić w sprawie wózka inwalidzkiego. Jest szczęśliwy, bo w końcu po dwóch godzinach ktoś się zatrzymał, aby mu pomóc. Nie denerwuje się, bo najważniejsze, że będzie miał nowy wózek.

4 kwietnia 2011, Gdynia
Zblazowana blondyna z gimnazjum w asyście świty koleżanek zasiada przede mną, aby zrobić sobie zdjęcie do legitymacji. Podchodzi po raz czwarty, bo coś ciągle coś jest nie tak. Jest niezadowolona, a to z włosów, a to z nosa. Po niej na wózku podjeżdża dziewczyna z porażeniem mózgowym, aby też zrobić zdjęcie. Przykurcze ściągają jej głowę w dół i zamykają oczy. Po 15 próbach udaje się zrobić ujęcie, gdzie ma otwarte oczy i niestety też buzię. Nauczycielce zdjęcie się podoba, koleżankom też. Wszyscy dobrze wiedzą jaki to sukces. Dziewczyna jest szczęśliwa, że załatwiła w tym dniu bardzo ważną sprawę.

Maciek Strzyżewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s