Kurs storytellingu

DSC_0007Kurs storytellingu (sztuki opowiadania historii) to atrakcyjny, wysokiej jakości trening dla osób, które pracują jako nauczyciele, szkoleniowcy, terapeuci, mówcy i sprzedawcy.

Umiejętność opowiadania historii przydaje się począwszy od wychowywania własnych dzieci, pracy z ludźmi, spotkań towarzyskich, a kończąc na wystąpieniach publicznych.

Opowiadanie jest umiejętnością, której trzeba być świadomym. Jest to sztuka, którą można i należy doskonalić.

Opowiadanie historii może być wykorzystane do efektywnego ilustrowania tematu, pobudzenia słuchaczy do myślenia, bądź ich odprężenia, ciekawej prezentacji własnej osoby, a nawet w celach terapeutycznych.

Udział w kursie to świetna okazja, aby w życzliwym, bezpiecznym środowisku sprawdzić swoje umiejętności, postawić pierwszy krok w nowym, odbudować poczucie własnej wartości, przełamać lęk przed wystąpieniami publicznymi.

Zapraszam na kursy szkoleniowe dla grup 5 – 20 osobowych:

Kurs jednodniowy (6 godzin). Cena od 3.000 zł

Kontakt: +48 695 401 246, maciekstrzyzewski69@gmail.com

Doświadczenie

Maciek_okladka.inddHistorie opowiadam od roku 1993, kiedy zostałem zatrudniony jako nauczyciel języka angielskiego tuż po moim piętnastomiesięcznym pobycie w USA, do których wyjechałem bez żadnych kontaktów i z 70 dolarami w kieszeni. Przez kolejne lata dzieliłem się moimi amerykańskimi przygodami z uczniami, a oni żywo na nie reagowali. Pod wpływem ich sugestii napisałem moją pierwszą książkę pt.: „Amerykańskie Zmagania”.

Kursy poświęcone opowiadaniu historii prowadzę od trzech lat. Do tej pory brali w nich udział studenci, dziennikarze, nauczyciele, aktorzy oraz osoby, które chcą w życiu czegoś więcej, chcą się rozwijać, chcą żyć świadomie, chcą podejmować nowe wyzwania, żyć bez kompleksów, sięgać po rzeczy dotąd dla nich niedostępne.

Podczas ostatniego SLOT Art Festival po raz kolejny prowadziłem warsztaty storytellingu. Była to wyśmienita zabawa, w najwyborniejszym gronie i w idealnej lokalizacji (dawne opactwo cystersów). Komórki mózgowe były rozgrzane do czerwoności, gdyż zajęcia bardzo angażują umysł, ciało i emocje. Podczas warsztatów objawiło się kilka wybitnych talentów. Jednym z nich była nauczycielka filozofii ze szkoły średniej. Z kolei dwie inne osoby podeszły, aby podziękować za to, że dzięki zeszłorocznym zajęciom odkryli nową życiową pasję. Nowe umiejętności wciągnęły je do tego stopnia, że po powrocie do domu zrobiły przemeblowanie w swojej karierze zawodowej i na życie zaczęły zarabiać opowiadaniem historii.

Historie w praktyce

Pewnego dnia z moimi córkami, Jaśminą i Jagodą (3 i 5 lat), wyszedłem na plac zabaw, który znajdował się przed blokiem. Ujrzałem tam dwóch nastolatków, którzy z pasją niszczyli huśtawki zrobione dla maluchów.
– Dlaczego je niszczycie?! – natychmiast zareagowałem.
– A ty co się ku… wp…? – odpowiedzieli agresywnie.
Pomimo trudnej sytuacji, udało mi się zapanować nad sobą.
– Skoro jesteście tacy mocni, to czy potraficie wyjaśnić skąd się wzięła tęcza na niebie? – nie poddawałem się. Pytanie było dla nich zaskakujące i kłopotliwe. Nie wiedzieli jak reagować.
– Skoro nie wiecie, to ja wam powiem jak do tego doszło – zacząłem opowiadać wzruszającą historię o ćmach i motylach, które dawno temu bardzo się poświęciły, aby smutnym ludziom na ziemi dać trochę radości.
Kiedy skończyłem, obydwaj chłopcy siedzieli na trawie i słuchali w pełni skupienia, a obok nich czworo innych dzieci. Kiedy skończyłem następną historię, naprzeciwko mnie siedziało łącznie 15 dzieci. Nikt nie przerywał. Wszystkie słuchały.
Kiedy mama jednego z chłopców zawołała go na obiad, nie chciał iść do domu. Pozostał, aby słuchać historii o szlachetnych postawach i dobrych ludziach.

Wtedy po raz pierwszy zrozumiałem jak wielka siła tkwi opowiadaniu historii.

 

DSC_0150DSC_0063DSC_0042DSC_0044DSC_0040DSC_0078DSC_0026DSC_0143 DSC_0096